Вести од индустријата

 • Совети за чување торта на одборот

  Фабрика за табла за торти Откријте основни совети и техники за чување на вашата торта безбедно поставена на таблата со нашиот сеопфатен водич.Од спречување на лизгање до обезбедување стабилност за време на транспортот, овој напис обезбедува вал...
  Прочитај повеќе
 • како да соберете кутија за торта?

  Фабрика за табла за торти Купувањето убава кутија за торта е важен чекор за да се издвоите вашата торта.Меѓутоа, кога првпат ќе ја добиете кутијата, може да има одредена конфузија: кутијата изгледа убаво, но како да ја составите?Не грижете се, склопување на тортата ...
  Прочитај повеќе
 • каде да купите кутија за торта?

  Фабрика за торти Кога станува збор за наоѓање на совршена кутија за торта за потребите на вашата пекара или домашно печење, прашањето на сите на ум е „каде да се купи кутија за торта?“Со толку многу достапни опции, може да биде огромно да знаете од каде да ја започнете вашата...
  Прочитај повеќе
 • како да се направи кутија за торта?

  Во оваа статија ќе ви покажеме: Крајниот водич за правење кутии за торти по мерка: Совети од водечки добавувач на пакувања во пекарница Ако сте сопственик на пекара, слаткарница или слаткарница, мора да ја знаете важноста на кутиите за колачи.Прекрасна, цврста кутија за торта може да го подобри...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите голема кутија за торта?

  Фабрика за табла за торти Кутија за торта е кутија што се користи за складирање, транспортирање и прикажување колачи.Неговата главна функција е да го заштити колачот од надворешни влијанија како прашина, влага и температура.Кутијата за торта исто така ја одржува тортата свежа и убава...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите торта?

  Cake Board Factory Здраво, на сите, Ова е Кент од Sunshine Bakery Packaging во Кина. Ние сме специјализирани за производство и продажба на табла за торти и кутии за торти со 10-годишно искуство и обезбедуваме еднократна услуга за пакување пекарници. Во оваа ...
  Прочитај повеќе
 • Колку е голема даска за торта?

  Фабрика за табли за торти Кога ќе го добиеме барањето, многу клиенти ќе прашаат каква големина имате, каква дебелина имате или која висина можете да ја направите.што се дискутира од перспектива на нашите продавачи.Всушност, претпочитаме да слушаме што сакаат клиентите...
  Прочитај повеќе
 • Како да ја закачите лентата на таблата за торта?

  Фабрика за табла за торти Ќе видите различни дизајни на табла за торта.Некои луѓе ја покриваат даската за торта со брашно и дизајнираат различни бои и дезени.Некои луѓе цртаат различни дезени и бои директно на таблата за торта.Некои луѓе завиткуваат ленти со...
  Прочитај повеќе
 • Зошто треба да ја ставите тортата на табла за торта?

  Фабрика за даска за торти Што е даска за торта и од кој материјал е таа?Која е неговата цел?Зошто треба да го користиме?Најпрво, ајде накратко да ја разбереме таблата за торта, која е направена од брановидна хартија, фазер, медијапан, кукла за торта, ак...
  Прочитај повеќе
 • Која е големината на дупката во таблата за торта?

  Фабрика за торти Здраво, на сите, Ние сме пакување за пекарници Sunshine Packinway во Кина. Ние сме специјализирани за производство и продажба на кутии и даски за торти на големо со 10-годишно искуство и обезбедуваме еднократна услуга за пакување пекарници.
  Прочитај повеќе
 • Како да декорирате табла за торта?

  Фабрика за даска за торти Зборувајќи за оваа тема, луѓето ќе бидат многу заинтересирани бидејќи ни треба повеќе инспирација за украсување на даска за торти и торти, што ќе направи колачите што ги продаваме да изгледаат повисоко.Изберете приспособена табла за торта, како што е вашата компа...
  Прочитај повеќе
 • Како да подготвите даска за торта со лента?

  Фабрика за табла за торти Можеби сте запознаени со оваа тема, како постар добавувач, денес дозволете ми да ви кажам како да подготвите соодветна лента, како да изберете големина, боја и материјал?како да се стави лента на торта?Пред се, обезбедете...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете големина на табла за торта?

  Фабрика за даска за торта Нема фиксни правила за големината на таблата за торта што ви треба.Сè зависи од обликот, големината и тежината и стилот на вашата торта што сакате да ја ставите на таблата за торта.Понекогаш даската за торта може да стане посебна...
  Прочитај повеќе
 • Како да печатите слики на табла за торта?

  Фабрика за табла за торта Ако можете да ги испечатите шаблоните и шаблоните што ги сакате на таблата за торта, тоа ќе биде прекрасен процес, бидејќи во многу случаи, главно се потпираме на сопственото сликарство, можеби тортата нема да изгледа убаво, ќе изберам три вида бел...
  Прочитај повеќе
 • Како да се собере проѕирна кутија за торта?

  Фабрика за даска за торти Во последниве години, проѕирната кутија за торта е многу популарна на пазарот, многу е јака и може да носи различни големини на торта.Воедно е многу убав, неговите четири страни се направени од проѕирен ПЕТ, кој може подобро да...
  Прочитај повеќе
 • Анализа на преференциите на британскиот пекарски производ

  Фабрика за табла за торти Споделивме многу написи за деталите за производот и претходно.Оваа статија ќе го анализира британскиот пазар од производите од перспектива на нашето десетгодишно искуство во надворешната трговија, со надеж дека ќе им дадеме на повеќе клиенти некои ре...
  Прочитај повеќе
 • Анализа на популарната амбалажа за пекарница на Амазон за колачи

  Фабрика за табли за торти Постојат стотици милиони производи во повеќе од 30 категории на американскиот пазар на Амазон.Иако овие бројки изгледаат неверојатни, она што е уште поневеројатно е дека огромното мнозинство на артикли на Амазон (кои имаат завршено ...
  Прочитај повеќе
 • Месечна колекција на бестселери на пекарски производи за 2022 година

  Фабрика за табла за торти јануари: Силиконска шпатула Големина: Секоја силиконска шпатула е 21 * 4 см/8,2 * 1,57 инчи, 36 грама.8,2 инчи мал, но практичен, многу погоден за мали раце.Големината е исто така вер...
  Прочитај повеќе
 • Како да најдете сигурен снабдувач за слаткарница?

  Фабрика за торти За да отворите бизнис или продавница, да имате стабилен синџир на снабдување е сè уште клучот за одржување на профитабилноста.Пекарските производи се барани од купувачите во последните години, а потребни се различни материјали за пакување за печење во т...
  Прочитај повеќе
 • Кои материјали најчесто се користат во производите за печење и пакување?

  Добавувачи на кутии за торта Здраво на сите, ова е од сончева амбалажа, сакам да споделам материјал од најчесто користениот производ за пакување, како што се кутија за торта, табла за торта, вреќа за леб, пекара, Во оваа статија, прво ќе споделиме различни материјали од кутијата за торта ...
  Прочитај повеќе
 • На кои проблеми треба да обрнеме внимание при прилагодувањето на производите за пакување за печење?

  Фабрика за табла за торти Со цел да се подобрат шансите за продажба на производите, многу компании можат да ги натераат сопствените компании да добијат одреден степен на популарност, а тоа е да овозможат на брендот да навлезе во срцата на потрошувачите, за повеќе потрошувачи да знаат ...
  Прочитај повеќе
 • Колку е дебела даската за торта од масонит?

  Фабрика за табла за торти Пред да објасниме колку е дебела масонитската плоча, ајде да откриеме што е масонитната плоча?Ова е историја на масонит одбор.Медијапанската плоча е даска за колачи од дрвен материјал, која е многу тврда и може да се користи за украсување...
  Прочитај повеќе
 • На што треба да обрнам внимание кога продавам на големо пекарски производи за пакување?

  Фабрика за табла за торти Како купувач на амбалажа од средна до голема пекара, треба да направиме сериозна анализа, каква е нашата позиционирање на производот?Може да има следните чекори: 1. Соберете релевантни податоци ...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете добар добавувач на пакување за пекари?

  Cake Board Factory Сега, се повеќе потрошувачи сакаат да јадат торта, што значи дека се повеќе нови практични пакувања за печење ќе му бидат потребни на овој потрошувачки пазар.Има широк спектар на производи за пакување за пекарници, но овие пекари се и...
  Прочитај повеќе
 • Кој материјал се користи за правење табли за колачи?

  Cake Board Factory Таблата за торти стана секојдневен производ за широка потрошувачка.Неопходно е да знаеме од каков материјал е направен.На овој начин можете да знаете за кои даски за торта е погодна вашата торта Даските за торта се користат за поддршка на...
  Прочитај повеќе
 • Како да завиткате табла за торта?

  Фабрика за табла за торти За некои љубители на печење, таблата за торта е позната алатка што речиси секој ја користи кога прави торта.Не само што е погодно за вашиот процес на печење, туку и посебна даска за торта е шлаг на тортата.Зошто имаме...
  Прочитај повеќе
 • Што е табла за торта?

  Cake Board Factory Даска за торта, накратко, е таблата што ја користи тортата, која се поставува на дното на тортата за да го олесни движењето на тортата.Има и многу други материјали за даски за колачи.Картонот е најеколошки ф...
  Прочитај повеќе
 • Дали таблите за торта се повеќекратно употребливи?

  Cake Board Factory Картонското пакување е најнормалното нешто околу вас.Се користи за пакување на голем број производи што се консумираат секој ден.И тоа ги вклучува таблите за торта и кутиите за торта, па денес ќе се фокусирам на таблата за торта.Таму има ...
  Прочитај повеќе
 • Како да се покрие таблата за торта со фолија?

  Фабрика за табла за торти Како вообичаено правам и покривам табли за торти за моите проекти за даска за торта DIY.Но, ова не е само тоа.Во повеќето случаи, кога користам обична фолија за покривање на моите даски за торта, не сакам баш да ги оставам даските за торта обични и не украсени....
  Прочитај повеќе
 • Како да направите своја свадбена торта?

  Фабрика за табли за торти Можете ли да ја замислите вашата свадбена торта направена со свои раце?Кога сите гости можат да ја изедат тортата што си ја направил, слаткото си го пренел на сите! Како и да е, тоа е посебно искуство, знаеш. Ако имате доволно план...
  Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3