Вести од индустријата

 • Како да се подготви тава за торта?

  Фабрика за табли за торти Подготвувањето на вашите тави за торта на вистински начин е од клучно значење за успехот на вашата торта.Научете како правилно да ги подготвите за да бидете сигурни дека вашите колачи ќе излегуваат чисто од тавите секој пат. Тоа е всушност полесно од вас ...
  Прочитај повеќе
 • Вообичаени прашања кога користите табли за колачи

  Cake Board Factory Даската за торта е навистина вообичаен и неопходен дел од нашиот процес на правење колачи.За некои почетници, има некои прашања.Која големина на табла за торта ми е потребна?Кога делува како основа за...
  Прочитај повеќе
 • Што да направите кога немате табла за торта?

  Фабрика за табла за торти Кога правите даска за торта дома, можете да користите залихи што веројатно веќе ги имате дома.Тежок картон, лимена фолија, па дури и хартија за завиткување.Со помош на ножици или точно нож можете да го исечете картонот до точната големина...
  Прочитај повеќе
 • Како да избегнете дамки од масло на даска за торта?

  Фабрика за табла за торта Пред да започнете со замрзнување на тортата, излизгајте четири листови со восочена хартија под работ на тортата за да ја заштитите вашата тава за торта или даската за торта.Восочната хартија ќе фати трошки или други излевања и ќе се лизне кога ќе завршите со украсувањето.Да ха...
  Прочитај повеќе
 • Водич за процедурата за инсталирање на транспарентна кутија за торта

  Кутии за торти за пакување Sunshine За да се постигне стандардот на еколошки изглед и лесно преклопна кутија, нашите кутии за торти се направени од природни еколошки материјали кои можат да се регенерираат брзо и одговорно да се набават.Sunshine пакување...
  Прочитај повеќе
 • Зошто треба да ја покриете вашата даска за торта со фондан?

  Фабрика за табла за торти Дали ја прекривте даската за торта?Кога гледате туѓа торта и се восхитувате на тоа колку изгледа професионално и совршено, колку пати сте ја виделе како седи на сребрена гола даска за торта?Покривањето на даска за торта е брз, лесен ...
  Прочитај повеќе
 • Како се нарекуваат табли за торти?

  Фабрика за табла за торти Даската за торта е густо парче материјал дизајнирано да поддржува колачи или дури и колачи за да ја подобри вашата презентација и да го олесни транспортот.Вообичаено е да се користи терминот „табла за торта“ за да се однесуваат на сите големини, форми и матер...
  Прочитај повеќе
 • Разлика помеѓу тапанот за торта и таблата за торта

  Фабрика за табла за торта Кога зборуваме за свадбена торта, замислуваме слоеви на торта, тежината на свадбената торта диктира да користиме цврста и силна даска за торта. Всушност, постојат многу детали и дефиниции кои треба да се разберат за да се избере б. .
  Прочитај повеќе
 • Колку треба да биде поголема таблата за торта од тортата?

  Фабрика за табла за торта Всушност, кога дејствувате како табла за торта, треба да дозволите околу 2 „до 4“ празнини на секоја страна од тортата.Значи, вашата торта треба да биде повеќе од 4 "- 8" од вашата торта.А за тапаните за колачи меѓу слоевите, треба да бидат исти како и ка...
  Прочитај повеќе
 • Дали се потребни табли за торта?

  Фабрика за торти Очигледно е многу потребна!Даската за торта е суштински дел од секој производител на торта, без разлика дали се работи за професионална свадбена торта или едноставна домашна пандишпан.Тоа е затоа што даската за торта најважно помага да се одржи ...
  Прочитај повеќе
 • Каде се користат проѕирните кутии за колачи?

  Cake Board Factory Sunshine Bakery Packaging има асортиман на проѕирни кутии за торти на големо, кутии за свадбени торти, кутии за кекси, брановидни кутии за колачи, кутии за колачиња и кутии за макарон итн. Кутии за торти и кутии за подароци се достапни во широк спектар ...
  Прочитај повеќе
 • Референтен водич за големина на проѕирна пластична кутија за торта

  Кутии за големопродажба за печење во фабрика за торти, Sunshine Baking се достапни во различни бои, дизајни и материјали.Ние сме експерти за пакување за пекарници во Кина, користејќи го нашето 9-годишно искуство и знаење за да испорачаме врвни пекарски ...
  Прочитај повеќе
 • Која е разликата помеѓу табла за торта и тапан за торта?

  Фабрика за даска за торта Многу луѓе често ги мешаат техничките термини даска за торта и барабан за торта.Сепак, иако се слични во изразот и функцијата, тие значат различни нешта. Едноставно кажано, терминот табла за торта е изразен поим, чадор термин за ...
  Прочитај повеќе
 • За што служат тапаните за колачи?

  Фабрика за даска за торта Даската за торта е структурата што ја обезбедува основата и ја поддржува тортата.SunShine Cake Drum доаѓаат во многу различни форми, големини, бои и материјали.Даската за торта е суштински дел од секој производител на торти, без разлика дали се ...
  Прочитај повеќе
 • SunShine Bakery Packaging Топло-продажен производ Вовед

  За Sunshine Baking MDF и добавувачи за торти Производители и добавувачи Основана во 2013 година, Sunshine Bakery & Packaging е добро позната организација во оваа област, која се занимава со производство и снабдување на различни кутии за колачи, брановидни кутии и ПВЦ ...
  Прочитај повеќе
 • Вовед во редовни текстури и прилагодени текстури

  Фабрика за даска за торта Во оваа статија ќе воведеме фолија за табла за торта --- овој материјал ќе се користи за покривање на оригиналниот материјал на основата за торта, не само што е водоотпорен и отпорен на масло, туку може да ја разубави и даската за торта, има ва...
  Прочитај повеќе
 • Како да префрлите торта на табла за торта?

  Фабрика за табли за торти Едно од најчестите прашања што луѓето го имаат при правењето колачи е: „Како побогу да ја преместам тортата од грамофонот на држачот за торта без да ја оштетам површината?“„Како да ја преместам тортата од држачот за торта до свињата за торта...
  Прочитај повеќе
 • Дали таблите за торта се повеќекратно употребливи?

  Што е табла за торта?Таблата за торта Sunshine е дизајнирана да додаде структурна поддршка на поголеми мешавини за колачи.На пример, на повеќе слоеви на свадбена торта често им е потребна цврста поддршка за да се спречи рушење на целата сложена структура.Точка...
  Прочитај повеќе
 • Каде да се купи тапан за торта за продажба на големо?

  Во оваа статија, објаснуваме каде можете да ги најдете најдобрите прилагодени табли за колачи и големопродажни цени.Одговорот е: еве!Sunshine Baking packaging Co., LTD Sunshine Packaging е основана во 2013 година. Ние „Sunshine Packaging“ произведуваме и снабдуваме колачи...
  Прочитај повеќе
 • На што треба да обрнеме внимание при изборот на плоча за торта од медијапан?

  Што е даска за торта од МДФ?Постојат неколку видови на даски за колачи на пазарот во индустријата за пакување пекарски производи, но ниту една од нив не е толку издржлива и естетски пријатна како оние направени од влакна со средна густина (МДФ).За разлика од брановидна табла за колачи и...
  Прочитај повеќе
 • Прилагодена табла за торта, обезбедете услуги за концепт за дизајн

  Фабрика за торти во Sunshine Bakery Packaging, истражете ги популарните пакувања за пекари. Искусете ги неограничените можности за прилагодување со нашиот тим Sunshine и започнете да дизајнирате персонализирани даски и кутии за торти.Ние сме вашата едношалтерска пекара...
  Прочитај повеќе
 • Каде може да се користи основата за торта?

  Cake Board Factory Таблите за торта се рамни потпори поставени под тортата за лесно подигнување и транспорт.Се става торта на даска за торта, а потоа го поминува остатокот од својот „живот“ на табла: украсена на даска, транспортирана на даска и серв...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете производител на даска за торта од МДФ?

  Како да изберете производител на даска за торта од МДФ?

  Фабрика за даска за торти Во секојдневниот живот често поминуваме многу време размислувајќи каква торта ќе подготвиме, но не обрнуваме внимание на важноста на таблата за торта.Даските за торта што ги користиме се од суштинско значење, а неквалитетната торта бо...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете големини, боја и облик на барабанот за торта?

  Како да изберете големини, боја и облик на барабанот за торта?

  Фабрика за торти За родендени, свадби или празници, многу луѓе сакаат да резервираат вкусна торта за да додадат атмосфера на вечерата. При изборот на колачи, клиентите најмногу се грижат за формата и вкусот, но малкумина обрнуваат внимание на големината на.. .
  Прочитај повеќе
 • Како да покриете табла за торта?

  Како да покриете табла за торта?

  Во овој пост, јас конкретно покривам како ја покривам мојата табла за торта.Сега, ако сте нови во украсувањето торта, можеби ќе сакате да видите како да покриете даска со бел или обоен фондан, но ако сакате нешто понапредно, ќе објаснам и како да ја направите вашата даска за торта стр. .
  Прочитај повеќе
 • Како да направите табла за торта?

  Како да направите табла за торта?

  Како да направите и да ги покриете даските за торта со фолија и други украсни хартии со овие прекрасни табли за торта Таблата за торта е нешто што често го гледаме, како роденденска забава, свадба, секакви места за прослава, неопходно е да постои.Но, како се прави?Малкумина знаат,...
  Прочитај повеќе
 • Што е табла за торта?

  Што е табла за торта?

  Таблата за торта е парче фазер покриен со фолија (обично сребрена, но има и други бои), тоа е рамна потпора поставена под тортата, за да може лесно да се подига и транспортира. Имаме дебелина од 2mm-24mm.Даската за торта има секакви дебелини, а во Sunshine со...
  Прочитај повеќе