на Кина Тркалезна кутија за торта Картонски добавувач на транспарентно пакување |Sunshine Производител и добавувач |Сонце

Тркалезна кутија за торта Картонски добавувач на транспарентно пакување |Сонце

Краток опис:

Кутијата за торта со тркалезна проѕирна прозорка Sunshine има продолжени рабови, вдлабнатини и текстурална основа за лесно и безбедно ракување при транспорт на грицки и нема да дозволи вашата врзана лента да се лизне од кутијата. Таа е погодна за пакување торта и подарок, совршено покажувајќи ги вашите намери и давајќи среќа.


 • *Големина:Прифатете приспособена големина
 • * Дизајн:Бесплатна услуга за дизајн
 • * OEM:Прифатете прилагоден дизајн
 • *Цена:Цена на големо
 • *Сервис:Едношалтерски сервис добавувач на големо на пакување за пекари
 • Детали за производот

  Сертификација

  Услови за испорака

  Ознаки на производи

  Високите кружни кутии за торти од Sunshine Baking Packaging Wholesale имаат проѕирен горниот прозорец и едно парче проѕирна пластика од страна, што ја прави кутијата за торта едноставна и елегантна.Вреди да се напомене дека проѕирната страна на кутијата за торта има заштитна фолија од двете страни.Има и заштитна фолија на внатрешната страна на капакот на куполата.Ве молиме излупете ги пред да ги склопите, ова ќе направи вашата торта или подарок да изгледа појасно.

  Избор на повеќе големини

  За да изберете соодветна референтна големина или сопствена големина, кликнете овде за список со големина на акции

  Прочитај повеќе

  Лесно склопување

  Едноставна инсталација, лесна за употреба.Кликнете овде за да видите како да ја составите кутијата за торта

  Прочитај повеќе

  Широка примена

  Погоден за различна употреба во различни прилики, кликнете за да го видите приказот на сцената

  Прочитај повеќе

  СПЕЦИФИКАЦИИ НА ПРОИЗВОДОТ

  *Име

  Транспарентна тркалезна кутија за торта / кутија за подарок

  *Материјал

  ПЕТ и картон

  *Употреба

  Трговија на големо или мало во продавници за пакување пекарници, продажба на пекари, домашни подароци и печење, забави, свадби, роденденски прослави и друго

  *Боја

  Шарени или прилагодени

  *Пакет

  Картон (обично 50 парчиња се пакуваат во кутија)

  *Тип

  Еднослојна кутија за торта,Двојна кутија за торта,Подигнете ја кутијата за торта

  * Карактеристика

  Транспарентен ПЕТ материјал обложен со филм за храна, долната потпора е цврст картон, а целата е цврста и доверлива
  * Бренд Sunshine или печатење лого (ЛОГО може да се приспособи)

  ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ

  Со цел да се заштедат трошоците за испорака, кутијата ќе се свитка и стиска за време на транспортот, но не грижете се, можете да ја преклопите кутијата за торта и да ја склопите одредено време пред да ја ставите тортата во кутијата за торта.Со цел да се консолидира кутијата за торта и да се обезбеди обликот на кутијата, За да се избегне оштетување на тортата кога се става, имајте предвид дека кутијата за торта треба да се фиксира и премести со ленти.

  кутија за торта бела (2)

  Транспарентен дизајн

  Кристално чиста кутија совршена за вашата прекрасна торта, свадба, презентација на подарок за годишнина

  кутија за торта бела (7)

  Материјали од типот на храна

  Изработен од висококвалитетна пластика, материјал за безбедна храна, тестиран SGS

  кутија за торта

  Лесно склопување

  Дизајнирани да заштедат простор, овие стилски кутии за колачи доаѓаат во рамни пакувања и лесно се собираат кога сте подготвени за употреба.

  кутија за торта (4)

  Широко се користи

  Овие проѕирни кутии за десерти се совршени и за: родендени, бебешки туш, годишнини, кутии за невестински туш.

  SUNSHIN PACKINWAY, СРЕЌЕН НА ПАТ

  ПАКУВАЊЕ ПЕКАРСКА СОНЦАЈН

  Богата индустриска потрошувачка, одличниот тим, искрената услуга, висококвалитетните производи и брзата ефикасност ќе ве направат задоволни

  Ефикасна е нашата btsiness филозофија квалитетни производи цитираат најконкурентни цени


 • Претходно:
 • Следно:

 • торта-табла-сертификација2торта-табла-сертификација2торта-табла-сертификација2

  Како можам да ја следам мојата испорака?
  Кога ќе ви се испрати нарачката, ќе ви испратиме е-пошта информации за следење на пратката каде што можете да ја следите вашата испорака.Ние користиме премиум услуга за испорака и, како и нашите пратки во ОК, ова може целосно да се следи во секоја фаза од вашето патување.

  Дали мојата нарачка може да се испрати на меѓународно ниво?

  Да може.Испраќаме до сите региони во светот со различно време на испорака.Ако ви треба итна нарачка, ве молиме контактирајте не и ние ќе се потрудиме да ја договориме.Сè е испратено од нашиот фабрички магацин во Хуижоу, Кина, имајте предвид дека времето на испорака се разликува според вашата адреса и е само за референца.Но, правиме се од себе за да обезбедиме брза и непречена испорака.

  Метод на испорака
  Општо земено, ние ја испорачуваме вашата рефус стока на големо по море, малите серии или примероци обично се испраќаат преку DHL Express, UPS или Fedex забрзана услуга.Нарачките до САД и Канада може да се испорачаат за 3-5 работни дена, додека другите меѓународни локации во просек траат 5-7 работни дена.

  Прилагодени Услови и правила за испорака
  Кога нарачката со повеќе ставки вклучува сопствени производи или производи однапред, целата нарачка ќе биде испорачана заедно откако вашите сопствени производи или производи однапред ќе бидат достапни за испорака.Доколку треба да нарачате производ што е можно поскоро, ве молиме контактирајте не и со задоволство ќе ви помогнеме.
  Меѓународната поштарина варира во зависност од локацијата.

  Неисправен производ
  Ако мислите дека нешто не е во ред со предметот што сте го примиле, ве молиме контактирајте со нас навреме и нашиот професионален деловен тим ќе работи со вас за да го решите проблемот.Доколку примите погрешна ставка или некој предмет недостасува од вашата нарачка, ве молиме контактирајте ме со погрешни детали.Не заборавајте да го вклучите PI што ви го испраќаме бидејќи тоа ќе ни помогне да го забрзаме нашето пребарување за деталите за вашата нарачка.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја